Zabawki dziecięcego artysty

12-01-2018

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecku wraz z dorastaniem towarzyszył rozwój. Zanim zadamy sobie pytanie, jak zrobić to najszybciej, wystarczy odpowiedzieć sobie: co dzieci kochają najbardziej w swoim codziennym życiu? Oczywiście zabawę! Właśnie dlatego, dzisiaj skupimy się na zabawkach, które być może pomogą odkryć i na dodatek rozwinąć ich ukryte talenty.

Pokażemy Wam, że kreatywność to nie tylko farby i kredki!

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że samo pojęcie „kreatywność” nie łączy się bezpośrednio z tworzeniem szeroko pojętej sztuki w formie malunków czy rysunków, ale może też przyjąć inne równie ciekawe formy. Inne ciekawe sposoby na rozwinięcie talentów, to wykorzystanie ciastoliny Play-Doh lub wieloelementowych zestawów klocków, które można ulepić lub ułożyć w najróżniejszych formach. Możliwości jest niemalże nieskończone, a to, czym będzie się bawić nasze dziecko, zależy tylko od tego, co stworzy.

play doh ciastolina lodowa uczta opakowanie

Zajęcia typowo manualne to jedno, ale co z wyobraźnią. To właśnie nieszablonowe myślenie i oryginalność sprawią, że nasze dziecko będzie umieć tworzyć poza jakimikolwiek ramami! Czasami wystarczą kompletnie niepasujące do siebie zabawki, które będą okazją do stworzenia nowej historii. Kto wie, może nowa figurka superbohatera lub garaż samochodowy okaże się jej kluczowym elementem?

Jak jeszcze inaczej możemy rozbudzić pokłady kreatywności naszego malucha?

Szukajmy zabawek, które można wykorzystać na więcej niż jeden sposób. Dorastające dzieci stale potrzebują nowych wyzwań, stąd też zabawki dla dzieci nie mogą być jednowymiarowe. W końcu ułożenie czegoś według instrukcji może być ciekawe raz lub dwa razy, stąd też powinniśmy szukać zestawów, w których nie ma konkretnego sposobu na zabawę. Zaufajcie nam, dzieciaki będą dobrze wiedziały jak to wykorzystać!

wader klocki mini blocks

Dzieci mają w sobie niekończące pokłady kreatywności i właśnie w naszych rękach leży to, aby je rozbudzić. Możemy to robić właśnie poprzez kupowanie odpowiednich zabawek, które sprawią, że nie będzie się w żaden sposób nudzić. Wystarczy podjąć odpowiednią decyzję, a kto wie, może w naszym domu mieszka młody artysta lub inżynier?