Samochodziki dla dziecka - Jak wybrać odpowiednie?

16-03-2018

Kiedy urodzi nam się chłopiec, jesteśmy prawie pewni, że będzie bawił się samochodami. Gdy na świat przyjdzie dziewczynka – również możemy być pewni, że choć trochę zainteresuje się tymi małymi zabawkowymi dziełami techniki. Jak jednak dopasować autko do naszej pociechy?

Kwestii, które powinniśmy poruszyć podczas wybierania zabawki dla dziecka jest kilka. Dotyczą one również wybierania zabawkowych samochodów. Aby nasz zakup był udany, ucieszył nasze maluszki oraz okazał się być zakupem na długi czas, musimy pamiętać o tych kilku ważnych sprawach. Jakich?

1. Wiek dziecka a bezpieczeństwo

Trzeba wiedzieć, że wiek dziecka jest podstawową kategorią decydującą o zabawce, jaką kupimy. Mając na względzie bezpieczeństwo malucha, powinniśmy skupiać się głównie na zabawkach, które nie posiadają małych, odczepiających się elementów. Ich obecność groziłaby połknięciem. W przypadku aut takimi elementami mogą być na przykład ściągane z kół opony, dające się odczepić kierownice czy lusterka. Ważne jest również, by patrzeć na jakość materiałów, z jakich wykonane są autka. Dziś sporo jest na rynku zabawek stworzonych ze słabej jakości plastiku, który odkształca się, łamie i może wywoływać uczulenia!

Najbezpieczniej jest wybrać samochód większy, o dużych elementach i wykonany ze sprawdzonych materiałów. Dobrą propozycją może tu być zabawka firmy Wader: Super Truck Krótka Betoniarka.

wader super truck betoniarka

2. Zainteresowania malucha

Kiedy chcemy sprawić naszemu dziecku prezent w postaci samochodu, powinniśmy zwracać również szczególną uwagę na to, co lubi nasza pociecha. Jeśli marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem – postawmy na wóz strażacki (na przykład firmy Siku). Jeśli natomiast interesuje się gospodarstwem rolnym – jest cała gama różnorodnych pojazdów związanych z wsią – ciekawe propozycje ma w swoich ofertach również marka Siku, której specjalizacja to resoraki.

 siku zielony taktor class z z przyczępką

3. Zestaw czy pojedyncze autko?

Bardzo dobrze jest rozejrzeć się dokładnie po sklepowych półkach. Może bowiem okazać się, że oferty zestawów są równie atrakcyjne co pojedyncze samochodziki. Warto również zwracać uwagę na zestawy, które nie zawierają wyłącznie pojazdów, ale również tory wyścigowe, wyrzutnie, garaże czy akcesoria samochodowe. W ten sposób możemy w naprawdę przystępnych cenach zaopatrzyć naszego malucha na długi czas, dając mu niezliczone godziny zabawy.

W przypadku zestawów można zainspirować się przede wszystkim ofertą Hot Wheels, w której dostępne są zarówno zbiory resoraków jak i specjalne, ekstremalne tory.

hot wheels wyścig do celu fdf27