O co chodzi z goglami VR?

31-10-2017

Gogle VR (virtual reality) przebojem wdarły się do sklepów i co za tym idzie – do naszych domów! Z miejsca okazały się absolutnym hitem i dziś wielu producentów decyduje się na dostosowywanie ich produktów właśnie pod ten nowy krzyk technologicznej mody. Dlaczego są one tak wielkim hitem? Czy za kilka lat wszystko będzie dostępne w wirtualnej rzeczywistości? Gotowi na szybką lekcję?

Czym są gogle VR?

 Wielu specjalistów zgodnie twierdzi – Gogle VR to przyszłość naszej rozrywki. Dlaczego? Istnieje na to bardzo prosta odpowiedź. Po prostu każdy może się świetnie bawić przy ich użyciu! Zakładając je, „wchodzimy” do nowego, wirtualnego świata. Przy ich pomocy przed naszymi oczami tworzy się trójwymiarowy obraz i w połączeniu z technologią śledzenia ruchów naszej głowy da nam znacznie lepsze i ciekawsze wrażenia niż przy zwykłym graniu w nasze ulubione gry. Ten, kto spróbował, już wie, że jest to niesamowita zabawa!

Co za dużo to nie zdrowo

Oczywiście jak ze wszystkim w naszym życiu: co za dużo to niezdrowo. Tak jak dzieci (ale też dorośli!) nie powinny zbyt długo oglądać telewizji ani wpatrywać się w monitor komputera, tak też musimy dozować czas używania naszych nowych gogli VR. Nie chcemy chyba narazić nas i naszych dzieci na zniszczenie wzroku? Takie długotrwałe zanurzenie w wirtualny świat może jeszcze doprowadzić do zawrotów głowy, spowodowanych szalejącym błędnikiem. Wszystko powinno być dawkowane z umiarem. Pamiętajmy, gdy poczujemy się źle, natychmiast powinniśmy zaprzestać zabawy i dać sobie odpocząć.

Nie tylko telewizja i komputer

Dziś, niezbędnym elementem naszego życia jest smartfon. Dzięki niemu kontaktujemy się z najważniejszymi osobami, ale też zapewniamy sobie rozrywkę. A wiecie, że Gogle View Master możecie także podpiąć pod wasz telefon? Źródło niekończącej się zabawy nosimy we własnej kieszeni! Wykorzystajmy to!


Co czeka nas w przyszłości?

Przyszłość tej technologii zapowiada się niesamowicie ciekawie. Z upływem czasu obraz generowany w goglach będzie w coraz lepszej jakości i zapewni nam jeszcze lepszą zabawę! Nie dość, że obecnie możemy przy ich użyciu grać w gry, to co wy na to, aby w zbliżających się latach oglądać przy ich użyciu filmy? Gwarantujemy wam, że pewnie w tej chwili trwają pracę nad tym, abyśmy oglądając nasz ulubiony film, mogli w nim uczestniczyć z widoku pierwszej osoby. Możliwość wykorzystania takich gogli ogranicza wyłącznie wyobraźnia twórców. A ich kreatywność to nasza dobra zabawa!