Koszulki do kolorowania – czyli początki projektowania mody

09-02-2018

Każdy rodzic jest dumny z dzieł własnego dziecka. Cieszymy się z laurki, nowego rysunku, zamku zbudowanego na plaży czy nowej piosenki stworzonej specjalnie dla nas. Dlaczego więc nie pozwolimy naszym dzieciom zaprojektować własnej koszulki?

Koszulki do kolorowania pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno i skradły serca zarówno dzieci jak i rodziców. Możliwości wybrania wzoru i kolorów własnej koszulki, a później wykonanie jej, są dla naszych pociech bardzo ekscytujące. Na czym polega cała zabawa?

1. O co z tym chodzi?

W sklepach z zabawkami od pewnego czasu można kupić tak zwane koszulki do malowania. Są to białe T-shirty z nadrukowanymi postaciami z bajek lub neutralnymi wzorkami. Producenci do kompletu dorzucają jeszcze specjalne flamastry o różnych kolorach.

Zadaniem naszego dziecka jest stworzenie własnej unikatowej koszulki, kolorując nadruki wedle własnego uznania. Następnie należy poczekać, aż materiał wyschnie lub samodzielnie wysuszyć go suszarką. I gotowe!

Zabawa jest bardzo popularna na Zachodzie i staje się coraz bardziej lubiana również w Polsce. W przedszkolach i szkołach można spotkać wiele dzieci, które noszą samodzielnie wykonane koszulki.

koszulka yoda do kolorowania

2. Czy projektowanie jest tylko dla dziewczynek?

Okazuje się, że nie tylko dziewczynki chętnie zaprojektowałyby własny T-shirt. Chłopcy również zainteresowani są malowaniem koszulek i dobieraniem kolorów do ulubionej postaci na przykład z Gwiezdnych Wojen! Wystarczy dać im zestaw i pozwolić na poruszenie własnej wyobraźni. Efekty końcowe mogą powalić nas na łopatki i dać nam zauważyć, że w chłopcach również drzemią spore pokłady kreatywności i poczucia stylu!

Zobacz również Kolorowanki Top Model.

3. Porada: na co należy zwracać uwagę?

Jak wiadomo – producenci tego typu zabawek są różni tak i materiały, z których wytworzone zostały zestawy, też są różne. Ważne jest, aby przed zakupieniem koszulki i pisaków upewnić się, że ich skład nam i naszym maluchom odpowiada. Najlepiej jest wybierać T-shirty w 100% bawełniane. Co do mazaków – kwestia pozostaje indywidualna. W większości nie są one jednak uczulające i można z pełnym poczuciem bezpieczeństwa dawać je dzieciom.