Jakie zabawki warto zabrać na plażę?

09-02-2018

Lato to okres, w którym wyjeżdżamy na urlop i zabieramy ze sobą dzieci. Jedną z najpopularniejszych opcji wakacji jest wyjazd nad morze, a co za tym idzie – plażowanie. Jak sprawić, by nasze dzieci nie nudziły się na piaszczystym brzegu?

Udając się do którejś z nadmorskich miejscowości, warto pamiętać, że nasze dzieci również będą chciały odpocząć na plaży. W jaki sposób jednak odpoczywają dzieci, jeśli nie bawiąc się? Zabranie ze sobą zabawek jest w takim wypadku obligatoryjne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że kupowanie ich nad samym morzem nie musi być dobrym pomysłem. Możemy nie znaleźć na to czasu lub też ich ceny mogą być kilkukrotnie wyższe niż w Internecie. To jednak temat na inny wpis. Dziś skupimy się na rodzajach zabawek, które powinniśmy zabrać ze sobą na plażę.

1. Łopatki, grabki i wiaderko

Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa, jak fascynującym zajęciem było kopanie dołków na plaży, grabienie ich powierzchni i wypełnianie ich wodą pochodzącą wprost z morza! Takim sposobem można również wybudować ogromny zamek z fosą, w której pływały będą listki, patyczki lub statki. Do stworzenia takiego arcydzieła na pewno potrzebne nam będą łopatki – zarówno duże (do wykopania dużego dołu), jak i mniejsze (do kosmetycznych poprawek), grabie – do formowania terenu, który chcielibyśmy zająć, oraz wiaderko, w którym przyniesiemy wodę.

Cztery przedmioty – a zabawy na pół dnia!

2. Foremki do piaskowych babeczek

Nie ma to jak bawić się w piasku w cukiernika. Już nasze babcie uczyły nas wierszyków o lepieniu i jedzeniu piaskowych babek. Tak samo jak nam sprawiały kiedyś frajdę – tak dziś spodobają się również naszym pociechom. Warto zainwestować w komplet kolorowych foremek, które sprawią, że dzieci nie będą nudziły się, siedząc w piasku.

Sprawdź zabawki do piasku firmy Wader.

3. Małe plastikowe statkiniebieska łódź w siatce Wader

Bardzo ciekawym pomysłem na wspólną zabawę z dzieckiem na plaży jest zorganizowanie wyścigów żaglówek. Torem może być wybudowana wcześniej fosa albo po prostu – wyznaczony przez nas odcinek w morzu. Dobrą propozycję oferuje firma Wader, która wypuściła na rynek kolorowe plastikowe statki, które unoszą się na wodzie. Można się nimi bawić zarówno na plaży jak i w domu.