Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

05-03-2018

Niełatwo jest wybrać odpowiedni prezent dla naszej pociechy. Sprawę komplikuje dodatkowo wiek dziecka. O ile zabawek przeznaczonych dla starszaków jest od groma, o tyle dział zabawek dla maluchów jest bardzo specyficzny i pełen ograniczeń nakładanych na producentów. Można sobie z tym jednak poradzić!

 

Każdy, kto kiedykolwiek miał za zadanie wybrać zabawkę dla dziecka, wie, że nie jest to łatwa sprawa. Trzeba umieć dobrać prezent do wieku naszej pociechy. Kiedy mówimy o roczniakach – kwestia ta dodatkowo się komplikuje. Musimy bowiem pamiętać o szeregu kryteriów, które taka zabawka musi spełniać. Bezpieczeństwo i prawidłowe treści wpływające na rozwój pociechy to sprawy kluczowe i trzeba je zawsze brać pod uwagę.

Wybór zabawki dla rocznego malucha wcale nie musi być jednak tak bardzo trudny. Wystarczy odrobina pomysłowości i szeroki katalog modeli.

Z czego ucieszy się brzdąc?

1.Zabawki interaktywne uczące podstawowych rzeczy

Nie da się ukryć, że dziś zabawki interaktywne zdominowały rynek zabawkowy. Dlatego właśnie bardzo dobrym pomysłem może być zainwestowanie w tego typu upominek. Może on okazać się naprawdę pomocny podczas uczenia dziecka mechanizmów, jakie działają w świecie. Zabawki tego typu grają, śpiewają, ruszają się. Są kolorowe, często pluszowe i bardzo radosne. Maluchy bardzo je lubią i chętnie wracają do nich. Możemy mieć dzięki temu pewność, że zabawka szybko się nie znudzi i nie wyląduje w kącie.

Do najciekawszych propozycji ostatnio należą zabawki z serii Fisher Price oraz Vtech Baby.

2. Zabawki pchane i bujane

Chcąc mieć swój udział w odpowiednim rozwoju dziecka na tle fizycznym, a więc w kontekście ćwiczenia koordynacji ręka-oko czy też zdolności manualnych, warto postawić na zabawki bujane oraz pchane. Pomagają one w nauce chodzenia, utrzymywania równowagi i w ćwiczeniu mięśni rąk i nóg maluszka. Poza tym stanowią naprawdę wielką frajdę i nie pozwalają dzieciom się nudzić. Warto zwrócić tu uwagę chociażby na małe wózki dla lalek czy koniki na biegunach.

3. Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka

Edukacyjna tablica Malucha Fisher Price 

edukacyjna tablica malucha Fisher Price

Mini Bebo - muzyczny przyjaciel Fisher Price

Fisher Price mini bebo muzyczny przyjaciel

Interaktywny Chodzik Zebra Fisher Price

Interaktywny chodzik zebra