Jakie klocki wybrać w zależności od wieku dziecka?

27-10-2017

Dzieci uwielbiają tworzyć, budować oraz burzyć. Do tego celu świetnie sprawdzają się klocki. W naszym sklepie znajdą Państwo różne rodzaje.

Najbardziej znanymi klockami są oczywiście klocki Lego. Można z nich budować różnego rodzaju budowle, miasteczka oraz pojazdy.

Poprzez częste układanie klocków dzieci wypracują zdolność logicznego myślenia.

Dzięki nim, każde dziecko może zrealizować swój pomysł i zbudować to, co wymyśliło. Ze względu na tematykę Lego zostało podzielone na różne kategorie. Dla dzieci od 1,5 roku proponujemy Lego Duplo. Dzieci w wieku czterech lat zainteresuje Lego Juniors. Starsze dzieci w zależności od zainteresowań znajdą też coś dla siebie.

 lego juniors finałowy wyścig

Kolejnymi klockami wartymi uwagi są klocki Playmobil. Tutaj z gotowych elementów można złożyć określony model, jak również powiększać zestaw innymi zestawami o danej tematyce. Playmobil to kolekcje szczegółowo opracowane tak, aby zadowolić każdego malucha. Są niezwykle mocne i wytrzymałe. Możliwość odgrywania różnych ról i historii pobudza wyobraźnię oraz wspomaga rozwój dziecka. Rozwijają zdolności motoryczne oraz sprawiają, że dziecko staje się bardziej kreatywne.

Jakie jeszcze są najbardziej popularne klocki dla dzieci?

Inne bardzo fajne klocki to Mega Bloksy firmy Fisher-Price. Przeznaczone są dla dzieci już od najmłodszych lat. Z nich również zbudujemy różności - począwszy od budowli, a skończywszy na pojazdach. Ze względu na bezpieczeństwo klocki są dużych rozmiarów, ponieważ głównie przeznaczone są dla dzieci od 18 miesięcy. Klocki mają intensywne kolory przez co przyciągają wzrok oraz wzbudzają zainteresowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Mamy nadzieję,że swoimi produktami spełnimy Państwa oczekiwania.