3 Popularne gry planszowe i karciane

12-01-2018

Będąc rodzicem, naszym zadaniem jest poszukiwać dla naszego dziecka nowych okazji do rozbudzania jego wyobraźni i innych, równie ważnych umiejętności. A gdybyśmy Wam powiedzieli, że jest na to łatwy sposób? Mówimy oczywiście o wszelkich grach, które nie tylko odciągną maluchy od ekranów telefonów, tabletów czy komputerów i dadzą nam szansę na spędzenie wspólnego czasu. Nic tak nie zjednoczy domowników, tak dobra, zdrowa rywalizacja. Dziś przedstawimy trzy popularne, lecz dające niesamowicie dużo zabawy gry!

Uno

Ostatnimi czasy ta gra karciana przeżywa prawdziwy szczyt popularności, a ilość osób, która ją uwielbia, jest wprost niesamowita. O co w niej chodzi? Gracze wraz z początkiem rozgrywki dostają po 7 kart, a jedną z nich kładzie się na środek. Osoba po lewej stronie rozdającego rozpoczyna zabawę, a następni gracze muszą dopasować swoją kartę, numerem, kolorem lub symbolem do karty poprzedniej. Prosta i niedroga propozycja (zaledwie kilkanaście złotych za talię), którą na dodatek możemy zabrać na wycieczkę czy rodzinny wyjazd!

karty uno opakowanie

Monopoly

Kto z nas nigdy nie słyszał o grze planszowej Monopoly? Przez lata istnienia doczekaliśmy się wielu wersji i odmian tej zabawy dla prawdziwych domorosłych ludzi biznesu. Dla najmłodszych zapewne najciekawszą będzie ta z szalonym bankomatem wypluwającym z siebie pieniądze po włożeniu mini karty. To prawdziwy pewniak, gwarantujący wieczory pełne rozrywki w gronie całej rodziny.

 disney monopoly

5 Sekund

Sami nie dowierzamy, jak dużo zabawy mogą zwykłe karty z pytaniami! Mimo swojej prostoty jest to niesamowicie wciągająca i emocjonująca gra logiczna, dostarczająca dodatkowo masę śmiechu. 5 sekund polega na losowaniu pytania przez 1 osobę, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle, po przeczytaniu pytania gracz musi udzielić 3 poprawnych odpowiedzi zanim upłynie czas odmierzany przez klepsydrę. Jeśli nie uda się odpowiedzieć na pytanie przechodzi ono na następnego gracza ale musi on udzielić innych odpowiedzi niż poprzednik. Każda poprawna odpowiedź przybliża gracza do mety, wygrywa ten kto odpowie na najwięcej pytań.

5 sekund

Podsumowanie

Jako rodzice powinniśmy jak najczęściej starać się odciągać nasze dzieci od wszelkich „rozpraszaczy” takich jak telewizor czy telefon na rzecz spędzenia wspólnego czasu w gronie rodzinnym. Każdy dobrze rodzic pewnie wie, że najlepiej uczy się przez zabawę, więc czemu by tego nie robić razem, przy którejś ze wspomnianych gier?