Fidget spinner – prawdziwe szaleństwo!

17-11-2017

Moda na fidget spinnery rozpętała się na dobre na całym świecie i nie omieszkała swoim wpływem zahaczyć o Polskę. Wbrew pozorom, powstały one już dobre kilkanaście lat temu i miały być pomocą w leczeniu! Ten mały gadżet miał w teorii pomoc osobom chorym na autyzm, ADHD lub inne szeroko pojęte problemy z koncentracją, jednak dziś są prawdziwym hitem wśród wszystkich, zwłaszcza zdrowych dzieci.

Panujące opinie

Opinie dotyczące tej zabawki są bardzo podzielone, a wręcz skrajne. Jedna grupa uważa, że fidget spinner ma właściwości relaksacyjne i poprawia naszą koncentrację. Druga grupa ma odmienne zdanie, według którego jest to zwykły złodziej czasu, zabierający naszą uwagę. Natomiast jeszcze inna grupa uważa, że jest to wszystko zwykłym chwytem marketingowym i jego używanie jest po prostu modne.

 

hand spinner podwójny metalowy złoty i srebrny

 

Wygląd

Jeżeli jeszcze nigdy nie widzieliśmy na oczy popularnego „spinnera”, warto wspomnieć o tym, jak on wygląda. To, z jakiego materiału będzie wykonany, nie ma zbytnio znaczenia. Może to być zarówno drewno, jak i tworzywo sztuczne lub nawet najróżniejsze typu metali. W samym środku gadżetu umieszcza się łożysko kulkowe, które jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania zabawki i to właśnie ono sprawia, że wszystko się kręci.

Szaleństwo trwa

Fidget spinner już dawno przestał być wyłącznie redukującą stres zabawką dla najmłodszych. Dziś wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej „fidget spinner tricks” i otworzy się przed nami cały świat niesamowitych sztuczek z pozornie tak prostą zabawką. Podrzucanie, przekładanie czy przerzucanie z ręki do ręki — to tylko początek. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Założymy się, że minie zaledwie chwila a sami będziemy nagrywać nasze szalone popisy!

Dziś taką zabawkę możemy dostać praktycznie wszędzie. Rozpoczynając od stacji benzynowych, kończąc na specjalistycznych sklepach z zabawkami, jak Hey And Play. Do wyboru będziemy mieli szeroką gamę kolorów i kształtów, przez co absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Dajmy się ponieść szaleństwu i stańmy się posiadaczami naszego nowego fidget spinnera!