Gra towarzyska 5 sekund – Instrukcja jak grać - 3 rodzaje

13-04-2018

Gra 5 sekund jest jedną z najpopularniejszych gier towarzyskich, jakie obecne są na naszym rynku. Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić wieczoru z przyjaciółmi bez chociażby krótkiej rundy w tę wciągającą planszówkę. Czy jednak wiedzieliśmy, że poza standardową wersją są jeszcze dwie spersonalizowane?

Na nudę nie mogą narzekać ci, którzy posiadają w swoich domowych kolekcjach grę 5 sekund i chętnie wyciągają ją podczas jednej z posiadówek z przyjaciółmi. Grę wszyscy znamy z jej standardowej wersji, która została dopasowana do przeciętnego odbiorcy – w każdym wieku, z różnymi doświadczeniami życiowymi, operującego różnymi skojarzeniami. Jednak w sklepach dostępne są jeszcze dwie ciekawe wersje tejże gry – dla dzieci oraz dla dorosłych.

Zanim jednak je poznamy…

1. Krótki poradnik – o co chodzi w grze?

Ogólnie rzecz ujmując, chodzi o to, by odpowiedzieć na zadane na jednej z kart pytanie w przeciągu pięciu sekund. Pytania polegają na wymienieniu najczęściej 3 rzeczy. Na przykład na jednej z kart znajdziemy polecenie, by wymienić 3 imiona na literę D. Kiedy nam się to uda w ustalonym czasie, przesuwamy swój pionek po planszy w stronę mety. Jak można się spodziewać – wygrywa ta osoba, która pierwsza dotrze do końca drogi. Jednak trzeba uważać – na planszy bowiem znajdują się również pola-pułapki, które mogą nam utrudnić dojście do mety. Do odmierzania czasu służy słynny zegar złożony z tuby i grasujących w nim małych, grzechoczących kuleczek, które potrafią skutecznie nas zdekoncentrować i tym samym utrudnić myślenie.

gra5 sekund edycja limitowana

2. Wersja dla dzieci – fajna zabawa

5 sekund dla dzieci to propozycja dla rezolutnych maluchów, które potrafią już szybko kojarzyć i działać pod presją czasu. Kiedy organizujesz spotkanie ze znajomymi i przychodzą oni ze swoimi dziećmi, Wasze pociechy mogą pograć, a Wy będziecie mieli sporo czasu, by porobić coś w gronie dorosłych. 5 sekund dla dzieci to jednak również ciekawa propozycja na spędzanie czasu z naszym maluchem. Możemy uczyć go szybkiego myślenia i refleksu. Każdy chłopiec i każda dziewczynka na pewno odnajdzie sporo frajdy w operowaniu 5-sekundową klepsydrą.

 gra 5 sekund junior

3. Wersja dla dorosłych – trochę pikanterii

Producenci gry zadbali jednak również o rozrywkę wyłącznie dla dorosłych. Służyć ma do tego nieocenzurowana wersja gry z odważnymi, aczkolwiek dwuznacznymi hasłami, które na pewno podniosą temperaturę przy stole gry. Wersja ta idealnie nadaje się zarówno na prezent osiemnastkowy, parapetówkowy, czy po prostu – zwykły urodzinowy. Trzeba jednak pamiętać, że tego, co powiemy, nie da się już cofnąć!

5 sekund wersja dla dorosłych

Sprawdź pozostałe Gry planszowe w naszym sklepie.